IT-Projekter_DK.jpg

Flere virksomheder satser på optimeret vedligehold

NORDJYSKE Medier er blot én ud af mange virksomheder, som satser på optimeret vedligeholdSiden den nye version af Logimatics IT baserede vedligeholdssystem LOGIHOLD V5 blev lanceret i sidste kvartal af 2008, har mange af de nuværende kunder valgt at opgradere deres eksisterende version til V5.

Som de seneste opgraderinger ud af mange kan bl.a. nævnes AffaldPlus, O.W. Tankers og Hydro Aluminium, som dermed har valgt en moderne vedligeholdsløsning, der både er rigere på funktionalitet, brugervenlighed og er fremtidssikret.

Udover de mange opgraderinger fra eksisterende kunder, er der også en tydelig tendens, at stadig flere nye kunder indser vigtigheden i at have en dedikeret vedligeholdsløsning, hvorfor de har valgt at investere i LOGIHOLD V5.

Om LOGIHOLD V5
LOGIHOLD - Planlagt vedligehold & indkøbLOGIHOLD V5 er vores IT baserede vedligeholdssystem. Systemet er et effektivt værktøj til vedligeholdsstyring i enhver moderne virksomhed. LOGIHOLD V5 kan håndtere og optimere data-flow og ligeledes styre og kontrollere vedligeholdsaktiviteter i overensstemmelse med virksomhedens vedligeholdsstrategi.

LOGIHOLD henvender sig bredt til industrien til alle virksomheder, der har et behov for styring af vedligehold, hvor det bl.a. anvendes af NORDJYSKE Medier i Aalborg og Trekantområdets Affaldsselskab i Kolding og har spillet en central rolle i deres strategi om at nedbringe antallet af omkostningstunge produktionsstop.

Læs mere om LOGIHOLDs mange fordele her, og er din virksomhed interesseret i at få en uforpligtende snak, er du velkommen til at kontakte salgschef Hans Chr. Jensen på 9634 7000.


 

Logimatic har leveret IPMS til det er det største og mest avancerede skib, søværnet nogensinde har haft. (07-02-2012)
Hele 67 % af Logimatic's kunder og samarbejdspartnere lagde deres stemme på Danske Hospitalsklovne, da Logimatics julekort for 2011 blev sendt ud. (10-01-2012)
Tak til alle for deltagelse i konkurrencen. Den heldige vinder af et gavekort på DKK 1.500 er... (04-01-2012)
Logimatic har netop udstillet på den malaysiske Langkawi International Maritime and Aerospace Exhibition. (13-12-2011)


bottom.gif

Logimatic - Sofiendalsvej 5B - DK-9200 Aalborg SV - Danmark - Tel. +45 9634 7000 - E-mail